Tak jsem nasátá vánoční atmosféry až do aleluja.

Den první. V Drážďanech v období adventu toho můžete navštívit hodně. Protože jsme přijeli v  době oběda, naše první cesta směřovala na veganské zimní trhy Veganer Wintermarkt Dresden ..... a už se nese vegan-gyros.
Hodně alternativní prostředí, ale proč ne. I svařáček byl, veganské palačinky a ještě luxusní dort, ten jsem spráskli a ani nevyblejskli :).
 

Poté ještě  procházka po trzích ve čtvrti Neustadt a ochutnávka dalšího Glühwein.
Den druhý. Náš hlavní cíl byla Míšeň. Byla jsem na hodně zvědavá, jaké tam budou vánoční trhy. Opět jsem jeli vlakem, opět se Maxmilián nemohl vynadívat na všechny ty mašinky a možná by nejraději zůsstal na nádraží.
Ráda cestuji vlaky a těmi německými obzvlášť...to pohodlí, čistota, komfort.
Míšeňské Vánoce se nekonají jen před městskou radnicí, ale prochází se i dalšími uličkami pod hradem Albrechtsburg. Silueta hradu propůjčuje vánočním trhům zvláštní historickou atmosféru.
Další zvláštností je majestátní adventní kalendář, ve který se změní okénka budovy radnice. Na zavřených okenicích namalovaná čísla, denně otevřeno jedno okénko a oznámen výherce ceny, která je v okénku schovaná. Hezky vymyšlené :).
Počasí nám přeje, korzujeme a vstřebáváme atmosféru historického městečka, ochutnáváme místní speciality, třeba horké pivo......hm, ta vůně, ta chuť. Sedět venku na baru a usrkávat  nápoje, povídat si - to mu já říkám vánoční pohoda. Do hyper,super, giga marketů by mě nikdo nedostal.
Zpátky na nádraží, rádi bychom ještě omrkli trhy ve vinařském městečku Radebeul. Čekání na S-bahn nám chlapci zpříjemňují pózováním.
Ve městečku Radebeul nás čekalo velké překvápko: úžasně malebný vánoční trh, který nepůsobil vůbec  komerčním dojmem. Jeho poetický název "Lichterglanz und Budenzauber" znamená v překladu "Zář světel a kouzelné obchůdky". To se prostě nedá popsat, to se musí vidět. Určitě doporučuji navštívit, pro mě nejlepší!! 
Kdepak, to ještě není konec.  V nedalekém zámku Wackerbarth slavnostně rozsvěcovali stromeček ( Lichterfest auf Schloss Wackerbarth). Tedy spíš několik stromů. Vyhlášené vinařství pořádá tuhle parádu každoročně. To jsme ještě netušili, že je to tak velká sláva a přijde se podívat spousta lidí. Foto půjčené, páč byli všude...ty lidi. Jedinečný soubor, který se skládá ze zámku, letohrádku »Belvedere«, barokní zahrady, moderního vinařství a to vše v záplavě světýlek - jedna velká nádhera.Den třetí: dorazila další část rodiny. Oběd ve znamení indických specialit. Posilněni můžeme vyrazit na trhy.
Ovšem vyfotit tu naši familíi byla fuška, buď jíme, mluvíme nebo se hýbeme.
Potkali jsme Ježibabu s Jeníčkem, Maxmiliám řídil lokomotivu, ztratili jsme botu, nacpali si bříška, no prostě jsme si to  spolu báječně užili. Díky :).

A jak jsem se do Drážďan dostali? To si můžete přečíst zde.